Enerji Verimliliğinin Önemi

Enerji verimliliği konusunda çalışan kurum ve kuruluşlar; dünyadaki global ısınma ölçümleri karşısında enerjinin verimli kullanımını ve kuruluşların proseslerinde yüksek katma değerler sağlayabilmek ve dahası girdi fiyatlarında (maliyetlerinde) düşmeler  gerçekleştirmek için yasalar ile uyumlu olarak enerji verimliliğine yönelik tüm gayret ve aktiviteleri göstermektedir. Enerji verimliliği konusunda çalışan uzmanlar bu çalışmaları desteklemekte ve hayata geçirmektedir.

1

Sektör bazında enerji değişimleri;

Enerji taşınması ve sektörel olarak tüketiminde sürekli bir artış bulunmaktadır. Kabaca sanayi sektöründe aynı kalmasına rağmen, global ısınmadaki hızlı artış nedeniyle orta ve uzun dönemde  talepler artacak ve dünyadaki enerji kaynaklarının sınırlı olması düşünüldüğünde enerji verimliliği konusu sürekli yükselen bir şekilde önemli hale gelecektir.

HGB Enerji Mühendislik Ltd. Şti. bu konudaki tüm aktiviteleri desteklemekte olup; hem kurum ve kuruluşların enerji verimliliği konusunda gerekli bilinci kazanmalarını sağlamayı  hem de ülke ekonomisine bu konuda katkı sağlamayı hedeflemektedir.

Detaylı görüşme- http://hgbmuhendislik.com/iletisim/

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s